http://www.playhugelottos.com/

Играј сега онлајн: PowerBall, Mega Millions, Euro Millions, Superena Lotto

Кои се најголемите лотарија Джакпот во светот?

За сите вас голема џекпот уништувачи што јас сум сигурен дека често имаат се поставува прашањето: што лотарија обезбеди најголем поврат во однос на еден џекпот?

Дали популарна американската лотарија: мега Милиони, Powerball и Супер Лото Плус доведе на патот или постојат помали лотарии што ја изненади сите со голема победа?

Листа на лотарија заинтересирани

Новиот лотарија вест за www.playhugelottos.com Наведени првите 24 Джакпот победи на сите времиња од целиот свет. На листата нема да биде изненадување за лотарија заинтересирани таму кога сите од најголемите Джакпот во светот на оваа сеопфатна листа.

Американската лотарија резултати листа

На врвот осум позиции на листата е окупирана од страна на две главни меѓудржавни лотарии од САД, мега Милиони и Powerball! Најголемиот светски производител на ануитет џекпот некогаш победи беше $ 390,000,000 во мега Милиони. Најголемата џекпот освои едно лице (не повеќе билет добивка или профит синдикатот) е џекпот износ од 340.000.000 $ во Powerball.

Голем евра Лотарија Джакпот

Најголемата некогаш не-американските џекпот профит беше 183.500.000 € на EuroMillions. Наградата беше поделен помеѓу три билети. По Euromillions е италијански SuperEnaLotto со голем џекпот на 177.700.000 €. Наградата беше за жал поделен меѓу седумдесет.

Други големи Джакпот

Други земји и лотарии од кои се добиени големи лотарија Джакпот се британската Национална лотарија (£ 42.000.000 џекпот), Германската национална лотарија (€ 37.600.000), Големата Лото 6 / 55 (најголемата награда Азија - € 13.000.000), на Бразил мега Sena Лотарија (R $ 145,000,000 - најголемиот џекпот во Јужна Америка) и Австралија Оз Лото (AUS $ 106,000,000 - го делеа две лица).

Купи лотарија билети за вашата шанса

Многу од над победа износ се чини нереален. Джакпот може да биде неверојатно, но зачудувачки е доволно тоа е вистина - вистински луѓе победа вистински пари! Што лотарија победниците врска со готовина по нивните големи џекпот победа е друго прашање, но едно е јасно, мора да присуствува на победа.

Ќе може да учествува со одење на www.playhugelottos.com и да добиете вашиот купони на многу од погоре лотарија мега Милиони, Powerball, SuperEnaLotto, Euromillions, Обединето Кралство Националната лотарија, Оз Лото и други големи лотарии како Ел Gordo, Франција Loto, супер Лото Плус и Австралиската Powerball.

Дали постои такво нешто како мала џекпот?

Некои лотарии се го живеат својот живот многу во фокусот! Со огромни Джакпот се darlings на лотарија меѓународната заедница.

Неодолива џекпот големини

Тешко е да се спротивстави на џекпот што седи на 100 милиони евра, или како за американски супер големина мега Милиони џекпот на $ 300,000,000? Со такви масивни Джакпот на понуда не е чудно што овие игри на среќа се толку тешко да се игнорира.

Но, сите лотарии не може да биде Euromillions или мега Милиони! И некои Лото е среќен никогаш да не стане американски Powerball, супер Лото плус или дури и еден италијански SuperEnaLotto!

Не најголемите, но секако доволно голема!

Не постои "помеѓу големи" претенденти за круната. А поблиску инспекција открива серија на лотарии што никогаш не поминува 100 милиони вредност, но кој често дава прилично значителен износ на џекпот понуди. UKLottery, е всушност еден од најпопуларните лотарии во светот со 6 / 49 формат, и се искачи на 42 милиони GBP. Не е лошо на сите!

И двајцата лотарии од Down Under во Австралија, Австралија Оз Лото и Powerball и молчи постигне некои значајни џекпот големини себе. Оз Лото со своите најголеми џекпот до сега, која се наоѓа на 68 милиони фунти Австралија Powerball доаѓа во помалку со максимална џекпот на 51.000.000 £!

е помал Джакпот полесно да се победи?

Значи, ако овие три лотарија ќе продолжи да се направи големи бранови во центарот на вниманието, што е помал, "Камера Срамежлива" лотарија? Оние кои се задоволни да живее мирен живот во регионот на само неколку милиони фунти?

Ел Gordo лотарија (Gordo де ла Primitiva)

Почнувајќи од минималниот износ на 5 милиони евра, Ел Gordo џекпот продолжува да тече додека не е победивме! Најголем џекпот освои досега е многу почитувана 25 милиони евра.

Во прилог на Джакпот награда се осум други нивоа на награди да се победи во недела Ел Gordo привлече!

Франција Loto

Сепак на европскиот континент ние се пресели во Франција, каде што Франција Loto (локално наречен "Loto Француската") дава играчи шанса да добијат значителни суми на пари! Франција Loto џекпот ќе започне на 2 милиони и ролни во текот на повеќе од 34 пати пред тоа мора да се победи. Најголем џекпот до сега беше 18 милиони!

Значи тука имаме две лотарии што се многу големи во нивните локални земји, и е содржината да ги споделите со други големи лотарии крадат меѓународната центарот на вниманието.

Интересни факти за Обединетото Кралство Лото

Добредојдовте на прекрасен свет на Британската национална лотарија, во моментов една од најголемите лотарии во Европа.

Со просек џекпот награди меѓу 2.000.000 £ и £ £ 3.000.000 нудат двапати неделно, е Обединетото Кралство Лотарија навистина жешка тема, и како и повеќето работи во вредност од зборуваме, не можат да добијат доволно од неа.

Неподигнати Цените Лотарија

Еден од најголемите трагедии во светот лотарија сигурно мора да биде некој кој е добитник на лото, но не знае за тоа! Ова може да се должи на изгубени или украдени билет, или од едноставни незнаење, каде победници не се свесни дека тие имаат освоено награда! Обединетото Кралство има Лотарија неподигнати награди во висина над £ 426,000,000 фунта.

Победниците имаат 180 дена од денот на победа за да тврдат дека нивните награди или ќе исчезне засекогаш. Во моментов, постојат уште 34.000.000 £ на неподигнати придобивките кои се уште може да се бара.

Колку има UKLottery раздавани

Обединетото Кралство Националната лотарија е во бизнисот на давањето. Тоа не е само одличен начин за да собере пари за сиромашните добротворни организации, но се разбира, а можеби и уште поважно за своите играчи, тоа го прави некои луѓе многу среќа, многу богат. Обединетото Кралство Лотарија создава 01:59 џекпот победници неделно и над еден милион помалку цена на ниво на победниците секоја недела. Вкупната вредност на награди се дадени досега достигна фантастична сума од £ £ 16600000000000.

Ајде да зборуваме за лотарија Джакпот

Ова е навистина важно, нели? Колку "големи пари" има добиено? Па, ние прво мора да ја делат во Джакпот се освои едно лице и Джакпот се освои од страна на неколку играчи (и тоа се подели).

Најголемата победа на денот кога е освоена од страна на едно лице е £ 28.000.000. Очигледно, ова беше победи во превртување привлече! Најголемата вкупно џекпот беше 42.000.000 £ од привлече 6 јануари 1996. Ова беше поделено помеѓу три билети. Секогаш е жално мора да ги споделите вашите профити, но да бидеме искрени: Една третина од 42.000.000 £ се уште е фантастичен плата дена!

El Gordo    France Lotto    OZ PowerBall    OZ Lotto    Euro Millions    SuperEna Lotto    
Euro Jackpot    USA MegaMillions    USA PowerBall    

Lotto En Linea

USA PowerBall

USA MegaMillions

Euro Jackpot

SuperEna Lotto

Euro Millions

OZ Lotto

OZ PowerBall

France Lotto

El Gordo

Lottery Tickets

Valid HTML 4.0 Transitional


Language: en  it  de  nl  ru  da  pl  hr  af  hu  tr  ro  fr  es  fi  lt  bg  sl  pt  id  sv  sk  no  cs  ar  uk  el  tl  et  lv  sr  be  sq  ca  gl  ht  iw  hi  is  ga  ja  ko  mk  ms  mt  fa  sw  th  vi  cy  yi      Links

(C)2011 LottoEnLinea.info  Играј сега онлајн