http://www.playhugelottos.com/

Dëgjo tani online: PowerBall, Mega Millions, Euro Millions, Superena Lotto

Cilat janë më të mëdha jackpots llotari në botë?

Për të gjithë ju shkatërruesit e madhe çmim i parë që unë jam i sigurt se ju shpesh keni pyetur veten pyetjen: cila lotarisë ka ofruar kthimin më të madh në aspektin e një çmim i parë të vetme?

Ka Llotaria Amerikane popullore: Mega Millions, Powerball dhe Super Lotto Plus udhëhequr rrugën apo ka llotarive të vogla që ka habitur të gjithë me një fitore të madhe?

Një listë e shortit të interesuar

Një i ri llotari lajme histori rreth Lista www.playhugelottos.com Jackpot Top 24 fiton të gjitha kohërave nga e gjithë bota. Lista nuk do të jetë një surprizë për lotari të interesuar atje kur të gjithë jackpots mëdha nga e gjithë bota në këtë listë të plotë.

Llotaria Amerikane rezultatet lista

Top tetë pozicione në listë është zënë nga dy ndërshtetërore llotarive të mëdha nga SHBA, Mega Millions dhe Powerball! Çmim i parë i madh në botë pensioni fituar ndonjëherë ishte 390.000.000 $ në Miliona Mega. Çmim i parë më i madh fituar nga një person (nuk ka me shume fiton biletën apo fitimet sindikatë) ishte një sasi e çmim i parë prej $ 340.000.000 ne Powerball.

Çmim i parë i madh euro llotari

Më i madh ndonjëherë jo-fitimprurëse amerikane çmim i parë ishte 183.500.000 € për EuroMillions. Çmimi u ndahet në mes tre mbajtësit e biletave. Pas EuroMillions është SuperEnaLotto italian me një çmim i parë masiv të 177.700.000 €. Çmimi është ndarë për fat të keq në mes të shtatëdhjetë.

Jackpots e tjera të mëdha

Vende të tjera dhe llotaritë që kanë prodhuar jackpots mëdha llotari janë Kombëtar britanik Lotaria (42.000.000 £ çmim i parë), shtetas gjerman lotari (37.600.000 €), Grand tombol 6 / 55 (çmimin e madhe e Azisë - 13.000.000 €), Sena Brazil Mega Lottery (R $ 145,000,000 - çmim i parë më i madh të Amerikës së Jugut) dhe Oz Australian tombol (AUS $ 106,000,000 - u ndarë nga dy persona).

Blej bileta llotarie dhe për të marrë shans

Shumë e shumës së mësipërme fituar duket joreale. Jackpots mund të jetë e pabesueshme, por çuditërisht të mjaftueshme është e vërtetë - njerëz të vërtetë të fitojë para të vërteta! Çfarë fituesit e shortit të bëjë me të holla pas fitores së madhe të tyre çmim i parë është një çështje tjetër, por një gjë është e qartë, ju duhet të marrë pjesë për të fituar.

Ju mund të marrin pjesë duke shkuar për të www.playhugelottos.com dhe për të marrë faturat tuaja për shumë më lart Miliona llotari Mega, Powerball, SuperEnaLotto, EuroMillions, Mbretëria e Bashkuar Kombëtare Lotaria, Oz Lotto dhe të llotarive të tjera të mëdha si El Gordo, Franca Loto, Super Lotto Plus dhe Powerball Australian.

A ka një gjë të tillë si një çmim i parë të vogël?

Disa llotaritë jetojnë jetën e tyre shumë në fokus! Me jackpots mëdha janë idhujt e komunitetit lotari ndërkombëtare.

Madhësive të papërmbajtshëm çmim i parë

Është e vështirë për t'i rezistuar një çmim i parë që ulet në 100 milion euro, ose si për një amerikan super-sized Mega çmim i parë Miliona $ 300,000,000? Me jackpots të tilla të mëdha në ofertë nuk është çudi që këto llotari janë kaq të vështirë të injorojnë.

Por të gjithë llotaritë nuk mund të jetë një EuroMillions ose Mega Millions! Dhe disa Lotto është e ngazëllyer për të nuk bëhet një Powerball amerikane, Super Lotto Plus apo edhe një SuperEnaLotto italiane!

Jo më i madh, por padyshim mjaft e madhe!

Ka disa "në mesin e të mëdha", pretendentët për kurorën. Një vështrim më nga afër nxjerr në pah një sërë llotaritë që nuk kalon 100 milionë vlera, por që shpesh i jep një sasi mjaft të rëndësishme të ofron çmim i parë. UKLottery, është në fakt një nga llotaritë më të njohura në botë me 6 / 49 formatin e tij, dhe është rritur në 42 milionë GBP. Jo i keq në të gjitha!

Dhe dy llotarive nga Down Under në Australi, Australian Oz Lotto dhe Powerball të dy arritën në heshtje disa madhësi shumë të rëndësishme çmim i parë veten e tyre. Oz Lotto me çmim i parë i tij më i madh deri më sot, i cili ulet në £ 68.000.000 dhe Powerball Australian vjen në pak më pak me një çmim i parë maksimum prej 51.000.000 £!

jackpots më të vogla më të lehtë për të fituar?

Pra, nëse këta tre llotarive të vazhdojnë të bëjnë zhurmë të madhe në qendër të vëmendjes, e cila është më e vogël, "Camera Shy" llotari? Ata që janë të kënaqur për të jetuar një jetë të qetë në rajonin e vetëm disa milionë funta?

El Gordo Lottery (Gordo de la Primitiva)

Duke filluar me një shumë minimale prej 5 milionë, El Gordo çmim i parë vazhdon të rrokulliset derisa të fituar! Çmim i parë më i lartë fituar deri më tani është një 25 shumë të respektuar milionë.

Përveç çmimin Jackpot janë tetë nivele të tjera të çmimeve që do të fituar në barazim El Gordo e diel!

France Loto

Ende në kontinentin evropian, ne shkojmë në Francë, ku Franca Loto (i njohur lokalisht si "Loto Francaise") i jep mundësi lojtarëve për të fituar sasi të konsiderueshme të parave të gatshme! France Jackpot Loto fillon në 2 milion e rrokulliset mbi më shumë se 34 herë para se ajo duhet të fitohet. Çmim i parë më i madh deri më tani ka qenë 18 milionë!

Pra, këtu kemi dy shorteve të cilat janë shumë të mëdha në vendet e tyre lokale, dhe është i kënaqur për të lejuar llotaritë e tjera të mëdha të vjedhur në qendër të vëmendjes ndërkombëtare.

Fakte interesante rreth tombol Mbretëria e Bashkuar

Mirë se vini në botën e mrekullueshme të Lotarisë Kombëtare Britanike, aktualisht një nga llotaritë madhe në Evropë.

Me çmim i parë çmimet mesatare midis 2.000.000 £ dhe £ £ 3.000.000 ofruar dy herë në javë, United Kingdom Lotaria është me të vërtetë një temë e nxehtë, dhe si gjërat më të vlefshme të bisedoni rreth, ne nuk mund të merrni mjaft e tij.

Unclaimed Çmimet Lottery

Një nga tragjeditë më të mëdha në botë llotari me siguri duhet të jetë dikush që ka fituar çmim i parë, por nuk e di për këtë! Kjo mund të jetë për shkak të një biletë humbur apo vjedhur, ose nga injoranca e thjeshtë, ku fituesit nuk janë të vetëdijshëm se ata kanë fituar një çmim! Mbretëria e Bashkuar Lottery ka çmime unclaimed vlerë mbi 426.000.000 sprovuar paund.

Fituesit kanë 180 ditë nga data e fituar të tyre për të kërkuar çmimet e tyre ose ata do të zhduken përgjithmonë. Aktualisht, ka ende 34.000.000 £ e përfitimeve unclaimed që ende mund të kërkohet.

Sa i ka dhënë UKLottery larg

Mbretëria e Bashkuar Kombëtare Lottery është në biznesin e dhënies. Kjo nuk është vetëm një mënyrë për të mbledhur para për organizatat bamirëse në nevojë, por natyrisht, dhe ndoshta edhe më e rëndësishme për lojtarët e tij, ai bën disa njerëz me fat shumë, shumë të pasur. Mbretëria e Bashkuar Lottery krijon fituesit 01:59 çmim i parë në javë dhe mbi një milionë më pak të çmimeve të nivelit të fituesit çdo javë. Vlera e përgjithshme e çmimeve të dhuruar deri më tani ka arritur shumën fantastike prej £ £ 16600000000000.

Le të flasim për llotari jackpots

Kjo është me të vërtetë gjë e rëndësishme, apo jo? Sa "pare të madhe", ka qenë e fituar? E pra, ne duhet së pari ta ndanë në jackpots kanë qenë të fituar nga një person dhe jackpots kanë qenë të fituar nga disa lojtarë (dhe ndarë në këtë mënyrë).

Të fitojë më i madh deri më sot që është fituar nga një person është £ 28.000.000. Natyrisht, kjo ishte fituar në një barazim rollover! Çmim i parë më i përgjithshëm u £ 42.000.000 nga pull-6 janar 1996. Kjo u ndarë nga tre mbajtësit e biletave. Ajo është gjithmonë e për të ardhur keq që duhet të ndani fitimet tuaja, por le të jetë i sinqertë: Një e treta e £ 42.000.000 është ende një ditë fantastike rrogë!

El Gordo    France Lotto    OZ PowerBall    OZ Lotto    Euro Millions    SuperEna Lotto    
Euro Jackpot    USA MegaMillions    USA PowerBall    

Lotto En Linea

USA PowerBall

USA MegaMillions

Euro Jackpot

SuperEna Lotto

Euro Millions

OZ Lotto

OZ PowerBall

France Lotto

El Gordo

Lottery Tickets

Valid HTML 4.0 Transitional


Language: en  it  de  nl  ru  da  pl  hr  af  hu  tr  ro  fr  es  fi  lt  bg  sl  pt  id  sv  sk  no  cs  ar  uk  el  tl  et  lv  sr  be  sq  ca  gl  ht  iw  hi  is  ga  ja  ko  mk  ms  mt  fa  sw  th  vi  cy  yi      Links

(C)2011 LottoEnLinea.info  Dëgjo tani online